بهترین دندان‌پزشک زیبایی تهران

ویزیت رایگان و تخفیف‌های شگفت انگیز

کامپوزیت سرامیکی دندان

چرا این مطب بهترین انتخاب است؟

دندانپزشک زیبایی چند ویژگی کلیدی باید داشته‌باشد، تجربه بالا، ظرافت در کار، دقت، تمرکز و در نهایت وقت گذاشتن برای کسب نتیجه عالی. این مطب دندانپزشکانی را انتخاب نموده که این ویژگی‌ها را داشته‌باشند. در این مطب فقط از مواد نانو‌ سرامیک استفاده می‌شود که این نوع کامپوزیت درخشش خاصی به‌دندان می‌دهد، حتی لمینیت‌هایی که این مجموعه استفاده می‌نماید همین مواد است. در کنار نکات فوق سابقه بلند مدت و 23ساله این مطب تاثیر زیادی در کسب بهترین نتیجه دارد. این گروه به ریزه‌کاری‌هایی دقت می‌کنند که بسیار سخت و وقت‌گیر است. در این حوزه بهتر است پزشک تجاری فکر نکند و به مسائل مالی توجه کمتری داشته‌باشند و بیشتر به کیفیت نهایی و نتیجه اهمیت دهند. رضایت‌مندی بیماران اعتبار یک پزشک است. شما می‌توانید در ادامه با بررسی نظر مراجعین و مطالعه توضیحات پزشکان نتیجه گیری بهتری برای سلامت خود داشته باشید.

کامپوزیت سرامیکی IPS

روش‌های زیبایی دندان‌ها که توسط دندان پزشکان به کار گرفته می‌شود شامل موارد زیر است:
- کامپوزیت دندان
- روکش دندان 

- بلچینگ دندان
- ​​​​​​​پالیش دندان 
- لمینیت دندان
- ارتودنسی
- ایمپلنت
- جرم گیری دندان
- میناکاری دندان
- لاک سفید کننده
- ماسک دندان
- پل دندان
که بنا به تشخیص پزشک برای زیبایی یا درمان یکی از این روش‌ها به بیمار پیشنهاد می‌شود.

زیبایی دندان و روش‌های آن

کامپوزیت دندان و انواع آن

کامپوزیت دندان یا همان کامپوزیت ونیر روکشی براق و سفید برای زیبایی و از بین بردن عیوب دندان می‌باشد. این روش باعث شده درمان زیبایی دندان بسیار جذاب شود و دندان‌ها فوق العاده درخشنده و ظریف در دهان قرار بگیرند. ضمناً کامپوزیت دندان دوام و ماندگاری طولانی دارد به نحوی که اگر مراقبت لازم از آنها صورت بگیرد تا 10سال می‌شود روی داشتن دندان‌های هالیوودی حساب کرد. کامپوزیت دندان بهترین و پر طرفدارترین روش اصلاح طرح لبخند در جهان است. چون در این روش نیازی به تراش دادن دندان‌ها نیست ضمناً نسبت به روشهای دیگر ارزانتر است.​​​​​​​

کامپوزیت دندان ونیر
روکشی از جنس خمیر است که توسط دندانپزشک روی دندان‌ها گذاشته می‌شود و با اشعه UV استحکام پیدا می‌کند. این روکش می‌تواند متوسط 10سال برای بیمار دوام داشته‌باشد. البته عمر کامپوزیت ونیر بستگی به مراقبت فرد نیز دارد؛ گاهاً عمر مفید بالغ بر 10 سال هم برای کامپوزیت ونیر دیده شده‌است. از آنجائیکه دندان رشد می‌کند و لثه تحلیل می‌رود بعد از 10 سال احتمالا کامپوزیت، زیبایی سال‌های ابتدایی را نخواهد داشت.

 - کامپوزیت دندان ونیر سرامیکی

​​​​​​​
 - کامپوزیت دندان ونیر غیر سرامیکی  

​​​​​​​
کامپوزیت دندان IPS
در سال‌های اخیر کامپوزیت‌هایی توسط شرکت IPS در کشور لیختن اشتاین روانه بازار شده که درخشندگی خیره کننده‌ای دارد و می‌تواند در حد لمینیت زیبا باشد.
این کارخانه در خمیر کامپوزیت IPS خود، از ذرات سرامیکی خاصی استفاده می کند که مقاومت و درخشش کامپوزیت را چند برابر کامپوزیت ونیر می‌کند، مابقی فرآیند کاملاً مشابه کامپوزیت ونیر می‌باشد.​​​​​​​
​​​​​​​​​البته این کامپوزیت کمی گرانتر از کامپوزیت ونیر است.​​​​​​​

مراحل کامپوزیت دندان‌های یک (ترمیمی، زیبایی)

کامپوزیت دندان ترکیبی از ماده ماتریکس رزینی است که به صورت خمیر می‌باشد، متخصص دندانپزشکی بدون نیاز به لابراتوآر ماده را بر روی دندان قرار می‌دهد؛ سپس به وسیله تابش نوری خاص این ماده بر روی دندان محکم می‌شود. در انتها با پولیش براق و درخشنده می شود.​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​نکته حائز اهمیت دقت، ظرافت و تجربه بالای دندانپزشک در انجام کامپوزیت دندان است. یک دنداپزشک متبحر زیبایی دندان می‌تواند با ذوق وسلیقه بالا بهترین نتیجه را برای افرد ایجاد کند..

انجام این کار بسیار ظریف، مانند ساختن مجسمه‌های لوکس و کوچک می‌باشد.​​​​​​​

نسل جدید کامپوزیت و زیبائی دندان

نکته مهم : کامپوزیت باید سالها زیبا بماند اگر کامپوزیتی که برای فرد گذاشته می شود شش ماه تا یک سال زیبا و خوش رنگ باشد و سپس تغییر رنگ بدهد و یا فرم اولیه خود را حفظ نکند یک پروژه زیبایی شکست خورده قلمداد می شود. بخاطر همین موضوع شما نباید صرفاً درگیر دستیابی به قیمت ارزانتر باشید و می‌بایست اعتبار پزشک را در نظر بگیرید. از آنجائیکه تمام مواد استفاده شده در این مطب اورجینال و اروپایی و یا آمریکایی می باشد ایشان با کمترین سود ممکن قیمت را تعیین نموده است. شما می توانید با خیالی راحت دندانی زیبا با بلند مدت ترین گارانتی را داشته باشید.

بهترین  کشور تولید کننده کامپوزیت سرامیکی کدام است؟

کامپوزیت با ذرات سرامیک اولین بار در کشوری به نام لیختن اشتاین با برند IPS تولید شد. بخاطر همین امر اکثراً کامپوزیت سرامیکی را با نام کامپوزیت IPS می‌شناسند حتی دندانپزشکان هم از همین عنوان استفاده می‌کنند. از آنجائیکه این کشور در مجاورت سوئیس است عوام مردم کامپوزیت IPS را برند سوئیسی قلمداد می‌کنند. در واقع کامپوزیت با ذرات سرامیکی می‌تواند با مواد آمریکایی، سوئیسی، آلمانی، ژاپنی و... برای متقاضیان استفاده شود. ولی بایدگفت قطعاً برند IPS سرشناس ترین برند در نوع خود است. پزشکان این مطب برای کسب نتیجه بهتر ترجیح می‌دهد از کامپوزیت IPS استفاده کند تا بهترین دندان را برای بیمار خلق نماید.

بهترین برند کامپوزیت

کامپزیت دندان و کاربردهای آن

کامپوزیت دندان برای موارد زیر کاربرد زیادی دارد:

 - اگر بخشی از دندان در اثر ضربه یا جویدن خوراکی‌های سفت شکسته شده باشد.
 - اگر دندانی پوسیده شده باشد، برای پر کردن آن از مواد کامپوزیت دندان استفاده می‌شود.
 - اگر همه دندان ها بد رنگ هستند، می‌توان برای شفاف و سفید کردنشان از ونیر کامپوزیت استفاده کرد.
 - چنانچه بین دندان ها فاصله وجود دارد، به راحتی با ونیر کامپوزیت قابل رفع است.
 - فاصله بین دندان ها را از بین می‌رود.
 - شکستگی های جزئی ترمیم می‌شود.
 - دندان ها ردیف و مرتب می‌شود.
 - تغییر رنگ دندان ها اصلاح می‌شود.
 - دندان ها سفید و براق می‌شوند.
 - جذابیت خنده های شما چند برابر می‌شود.

نسل جدید کامپوزیت و زیبائی دندان

انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت‌ها مواد رزینی هستند که با توجه به تعداد و اندازه ذرات‌شان در دسته‌های مختلف قرار می‌گیرند و کاربردهای مختلفی نیز دارند.
به طور کلی می‌توان مواد کامپوزیتی را به چهار گروه تقسیم کرد.
کامپوزیت IPS ونیرها
کامپوزیت نوع هیبرید
کامپوزیت میکروفیلد
کامپوزیت نانوفیلد

هر کدام از این کامپوزیتها موارد استفاده مخصوص خود را دارند. چرا که در دندانهای جلو زیبایی و درخشندگی عامل مهم است و در دندانهای عقب داشتن استحکام کافی که بتواند نیروهای جویدن را به خوبی تحمل کند.

IPS ونیرها (یا کامپوزیت ای پی اس): یکی دیگر از انواع کامپوزیت که جدیدا مورد استفاده قرار می‌گیرد، IPS ونیرها (کامپوزیت های سرامیکی ) هستند. این کامپوزیت‌ ها به علت داشتن ذرات سرامیکی نسبت به نسل‌های قبل دارای ثبات رنگ و استحکام بالاتری هستند و بیشترین تشابه ظاهری را به لمینت های سرامیکی دارند.​​​​​​​

کامپوزیت نوع هیبرید: کامپوزیت‌های دندان‌های خلفی ذرات بزرگتر و استحکام بیشتری دارند و معمولا از نوع هیبرید هستند.

کامپوزیت میکروفیلد: برای ترمیم دندان‌های جلویی از کامپوزیت‌های میکروفیلد استفاده می‌شود که ذرات ریزتر و استحکام کمتری دارند اما در عوض سطح صاف‌تر و براق‌تر و درخشان‌تری بعد از پالیش از خود به جای می‌گذارند. هر اندازه که سطح کامپوزیت صاف‌تر باشد رنگ گرفتن آن و نیاز به پالیش‌های دوره‌ای به مرور زمان کمتر خواهد شد.

کامپوزیت نانوفیلد: امروزه کامپوزیت‌های نانوفیلد هم در بازار هستند تا بتوانیم استحکام و زیبایی را همزمان در ترمیم دندان‌ها به دست بیاوریم.

بهترین برند کامپوزیت
بهترین برند کامپوزیت

کامپوزیت​​​​​​​ دندان و روشهای انتخاب بهترین نوع آن

جالب است بدانید سوال بیشتر کاربرها، در رابطه با روکش کامپوزیت دندان و ونیرها، ویژگی و قابلیت‌های آن نیست، بلکه زیبایی روکش است. یعنی امروزه زیبایی خیلی مهم‌تر از کارایی شده‌است. به هر حال بهترین انتخاب، انتخابی است که علاوه بر استحکام و تناسب آن با جنس دندان‌هایمان، بیشترین زیبایی را به صورت ما ببخشد. معیارهای زیر شما را در انتخاب بهترین کامپوزیت کمک خواهد کرد:

رنگ دندان های طبیعی: برخی افراد در انتخاب کامپوزیت، روکشی را انتخاب می‌کنند که روشن‌ترین درجه و درخشانی را دارد، در حالی که این عمل اشتباه است. بهترین انتخاب، کامپوزیتی است که تنها دو درجه از دندان‌های طبیعی شما روشن‌تر باشد.

شکل دندان های طبیعی: دندان‌ها فرم‌های مختلی دارند. در انتخاب شکل کامپوزیت باید به فرم دندان‌های اصلی خود دقت کنید. دندان‌های مربعی، چهارگوش با نیش‌های بلند یا فرم دندان‌های گرد، هر کدام باید طوری انتخاب شود که با شکل دندان اصلی و فرم صورت مطابقت داشته‌باشد.

رنگ و فرم صورت: در هنگام انتخاب کامپوزیت باید فرم صورت خود را در نظر بگیرید. مثلا برای صورت بیضی شکل و کشیده کامپوزیت‌های مربعی، برای صورت‌های گرد کامپوزیت‌های برجسته و بلند، برای صورت‌های قلبی کامپوزیت‌های گرد و کوتاه و برای چهره‌های مربعی کامپوزیت‌های گرد مناسب‌تر است. در انتخاب رنگ هم سعی کنید به رنگ پوست خود توجه کنید. هرچه پوست تیره‌تر باشد، سایه‌های تیره‌تر و هر چه پوست روشن‌تر باشد، سایه‌های سفیدتر بهتر است.

بهترین برند کامپوزیت

مراقبت از کامپوزیت دندان​​​​​​​

کامپوزیت‌هایی زیبا با طول عمر بالا نیاز به مراقبت هایی دارد:

1- با کمک یک دندانپزشک باتجربه، در بین انواع کامپوزیت دندان، مناسب ترین آن را انتخاب کنید. برای مثال در مواردی که قرار است دندان های آسیاب کامپوزیت شود، استفاده از کامپوزیت های سرامیکی بهتر است.

2- در صورتی که برای فرآیند نصب از بیحسی استفاده شده است، پس از پایان کار تا 2 ساعت اثر بیحسی همچنان باقی است. پس طی این مدت بهتر است از گاز زدن و جویدن خودداری کنید تا به کامپوزیت آسیب وارد نشود.

3- بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید. روزی دو بار مسواک بزنید، پس از خوردن غذا نخ دندان و دهانشویه را فراموش نکنید.

4- چنانچه دندان پوسیده یا در حال خراب شدن دارید برای ترمیم آنها سریع تر اقدام کنید.

5- اگر یکی از دندان هایتان به هر دلیل افتاد برای پر کردن جای خالی آن حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید.

6- هر 6 ماه یکبار برای معاینه دندان ها و پیش گیری از خراب شدن آنها به دندانپزشک خود مراجعه کنید.
​​​​​​​
7- از دندان خود برای باز کردن درب بطری، جویدن ناخن، شکستن پسته و بادام، خوردن یخ و... استفاده نکنید.

8- از مصرف زیاد خوردنی های رنگی که روی رنگ دندان تاثیر زیادی دارند و باعث لکه دار شدن دندان ها می شوند اجتناب کنید.
​​​​​​​
9- از مصرف دخانیات تا حد امکان اجتناب کنید. زیرا این کار می تواند دندان های طبیعی را هدف قرار دهد و به مرور زمان باعث افتادن کامپوزیت ها شود.

کاپوزیت دندان - زیبایی دندان
کامپوزیت دندان - زیبایی دندان
بهترین برند کامپوزیت، نسل جدید کامپوزیت و زیبائی دندان

مراحل انجام کامپوزیت دندان​​​​​​​

بررسی و معاینه دندان: قبل از شروع کار، باید دندان‌ها به خوبی بررسی شوند. دندان‌های پوسیده، التهاب یا عفونت لثه یا هر نوع بیماری دندانی دیگر باید ابتدا درمان شود.

انتخاب برند و رنگ مناسب کامپوزیت: برای انتخاب کامپوزیت مناسب، دندانپزشک به شما مشاوره خواهد داد. سپس هر کدام از راهنماها را در کنار دندان بیمار قرار می‌دهد و سایه رنگ آن‌ها و همچنین شفافیتشان را با دندان‌های بیمار مطابقت می‌دهد. این مرحله در انجام کامپوزیت دندان بسیار مهم است، چرا که ظاهر کامپوزیت به انتخاب صحیح شما بستگی دارد.

آماده‌سازی دندان‌ها: قبل از نصب کامپوزیت باید دندان‌ها آماده‌سازی شوند تا بین کامپوزیت و مینای دندان پیوند مستحکمی برقرار شود. آماده‌سازی شامل پاکسازی دندان‌ها از ذرات غذا، جرم، پلاک و غیره است و در صورت لزوم دندان به مقدار بسیار جزئی تراش داده می‌شود تا برای قرارگیری کامپوزیت آماده شود.

اسید شویی سطح دندان: در این مرحله، یک کاندیشنر ژل مانند (حاوی ۳۰ تا ۴۰ درصد اسید فسفریک) در سرنگ کوچکی ریخته‌شده و به مینای دندان پاشیده می‌شود و پس از حدود ۱۵ ثانیه به طور کامل از روی دندان، شستشو داده می‌شود. به این صورت سطح دندان‌ها برای پیوند با کامپوزیت کاملاً آماده می‌شود.

عامل پیوند دهنده کامپوزیت: برای اینکه کامپوزیت به خوبی رو دندان بچسبد از یک عامل پیوند دهنده از نوع پلاستیک مایع استفاده می‌شود که با استفاده از یک برس کوچک به سطح دندان‌ها مالیده می‌شود و با تاباندن نور لیزر، باعث فعال شدن کاتالیست‌های موجود در عامل پیوند دهنده می‌شوند.
​​​​​​​
فرم‌دهی کامپوزیت: فرم‌دهی به رزین کامپوزیت از مهم‌ترین مراحل کامپوزیت دندان است و به طور مستقیم به مهارت و تجربه دندانپزشک بستگی دارد. این مرحله شامل لایه‌گذاری کامپوزیت، شکل‌دهی و ایجاد پیوند شیمیایی بین پیوند دهنده و لایه‌های کامپوزیت روی یکدیگر است.

سفت کردن کامپوزیت دندان: وقتی شکل کامپوزیت دندان کاملا تایید شد. با تاباندن نور لیزر آن را سفت می‌کنند تا پیوند بین کامپوزیت دندان و عامل پیوند دهنده برقرار شود. معمولا هر دندان حدود ۱۰ تا ۴۰ ثانیه در معرض نور لیزر قرار می‌گیرد. با پایان لایه‌گذاری، حدود ۲ میلی‌متر به ضخامت هر دندان اضافه می‌شود. در صورتی که دندان پزشک از نتیجه کار راضی نباشد، می‌تواند لایه دیگری را به رزین کامپوزیت اضافه کند، تا دندان به شکل مطلوبی برسد.

پولیش کردن کامپوزیت دندان: پس از سفت شدن، نوبت پولیش کردن کامپوزیت دندان است. پولیش کردن دندان به منظور زیباسازی کامپوزیت‌ها انجام می‌شود و باعث ایجاد شفافیت سطح کامپوزیت و شباهت آن‌ها به دندان های طبیعی بیمار می‌شود. با پولیش کردن کامپوزیت دندان می‌توان تا حدودی زوایای هر دندان را اصلاح کرد. پولیش صحیح کامپوزیت ونیر از بروز بسیاری از عوارض کامپوزیت دندان مانند سوزش لثه، سایش، پوسیدگی مکرر و تجمع پلاک جلوگیری می‌کند اما پولیش نادرست، یک نقص طولانی مدت را در کامپوزیت ایجاد می‌کند.
​​​​​​​
ارزیابی نحوه گاز زدن: برای ارزیابی نحوه گاز زدن بیمار، کاغذ کربنی بین دندانهای بیمار قرار می‌گیرد و از او خواسته می‌شود که به آرامی دندان‌های خود را به دوطرف کاغذی کربنی فشار دهد. در صورتی که هر گونه مشکلی در گاز زدن بیمار وجود داشته باشد، با پولیش کردن و تراز کردن برطرف خواهد شد. این مرحله بسیار مهم است و سبب می‌شود دندان‌های کامپوزیت شده، کارایی بالایی مانند دندان های طبیعی، داشته باشند.

بهترین برند کامپوزیت
بهترین برند کامپوزیت نسل جدید کامپوزیت و زیبائی دندان

انواع رنگ بندی کامپوزیت دندان

رنگ بندی کامپوزیت به 4 دسته تقسیم می‌شودو این دسته‌ها شامل گروه A، B،C ، D است.
هر کدام از این دسته‌ها از گروه رنگی مختلفی برخوردار هستند به طوری که در کاتالوگ رنگ کامپوزیت دندان گروه Aدارای طیف رنگی قهوه‌ای، Bرنگ بندی زرد، Cطیف رنگی خاکستری و Dدارای طیف رنگی قرمز می‌باشد.

به طور کلی هر کدام از این رنگ بندی‌های دارای درجه بندی خاصی می‌باشند:
A1
A2
A3
A5
A4
B1
B2
B3
C3
CV
CVD
BW
XBW

پرطرفدارترین رنگ کامپوزیت دندان
شاید برای شما این سوال به وجود بیاید که بهترین رنگ کامپوزیت دندان چه می‌باشد؟ بهتر است بدانید بعضی از رنگ‌های کامپوزیت دارای محبوبیت بسیار زیادی می‌باشند و اکثر هنرمندان و افراد مشهور این طیف رنگی خاص کامپوزیت را انتخاب می‌کنند.

سایه XL کامپوزیت

یکی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین رنگبندی کامپوزیت دندان رنگ XL است، این رنگ جزو طیف رنگی سفید به حساب نمی‌آید که همین امر باعث شده تا آن بسیار طبیعی و زیبا دیده بشود. مقاومت بالا و طبیعی بودن آن باعث شده تا افراد زیادی به این سایه کامپوزیت علاقه مند شوند.

رنگ محبوب کامپوزیت BW

اگر قصد دارید تا دندان‌ها سفیدی داشته باشید بهترین گزینه سایه BW  می‌باشد، این مدل کامپوزیت مقاومت بسیار زیادی دارد که از مزایای آن می‌توان به چسبندگی بالا، مقاومت در برابر سایش، سازگار بودن با بافت دهان و درخشندگی بالای آن اشاره کرد.
اکثرا این مدل کامپوزیت از رزین ساخته شده است و باعث می‌شود تا افراد لبخندی هالیوودی و زیبا داشته باشند، بهتر است بدانید که این رنگ کامپوزیت برای کسانی که علاقه مند به طبیعی بودن رنگ دندان‌های خود را دارند مناسب نمی‌باشد.

بهترین برند کامپوزیت
بهترین برند کامپوزیت
رنگ کامپوزیت دندان تا چه مدت سفید و درخشنده می ماند؟

​رنگ کامپوزیت دندان ماندگاری بسیار بالایی دارد منتهی مشابه دندان مادرزادی مراقبت‌هایی را لازم دارد، هرچه نکات درج شده در ذیل مورد توجه قرار بگیرد ماندگاری رنگ کامپوزیت دندان بالاتر می‌رود.
1:مصرف نوشابه، قهوه، چای و دیگر نوشیدنی های تیره رنگ را تاجای ممکن کاهش دهید و در هفته اول به هیچ عنوان این مواد را مصرف نکنید.

2:درصورتیکه خوراکی و نوشیدنی رنگ دارد میل فرمودید مسواک بزنید اگر مسواک در دسترس نبود حتما یک لیوان آب در دهان قرقره کنید.

3:مصرف روزانه نخ دندان و سه بار مسواک ضروری است.

4:صرفاً از دهانشویه ای که دندانپزشکتان معرفی کرده استفاده کنید.

5:سیگار ، قلیان و پیپ بر روی رنگ دندان اثر منفی دارد بهتر است استفاده آنها را کنار بگذارید و یا در صورت استفاده از پک زدن عمیق پرهیز کنید.

6:گاز زدن خوراکی های سفت مثل سیب، هویچ، یخ و ... می تواند موجود آسیب رسانی به کامپوزیت دندان و یا پوسته لمینیت شود.
​​​​​​​
تذکر: در صورتیکه یک یا چند واحد از دندانهای کامپوزیت و یا لمینیت شده دچار عیب شوند دندانپزشک شما صرفاً همان دندانهای معیوب را ترمیم خواهد کرد.

بهترین برند کامپوزیت
کامپوزیت سرامیکی IPS
1:ارزان بودن کامپوزیت نسبت به لمینیت.
2:کامپوزیت دندان در یک یا نهایتا دو روز به اتمام می‌رسد.
3:برای کامپوزیت دندان نیازی به تراش دندانها نیست.
4:اگر یک یا چند دندان دچار آسیب شود ترمیم به آسانی در نیم ساعت انجام می‌شود.
5:از آنجائیکه به لابراتوآر هم نیازی نیست خطای انسانی کاهش پیدا می کند و همه چیز معطوف هنر دست دندانپزشک است.
مزایای کامپوزیت دندان نسبت به روش‌های دیگر چیست؟