ارتودنسی دکتر ماندانا آیت الهی

اقساط ، قیمت مناسب

دلیل برتری دکتر ماندانا آیت الهی در ارتودنسی 

1-  ارتودنسی در مدت زمان کوتاه.
2- استفاده از پک‌های آمریکایی که وارداتش را خود ایشان به عهده دارد نتیجه و بازدهی را دو چندان کرده‌است.
3- تنها دندانپزشک زیبایی در ایران که 23سال مشغول فعالیت ارتودنسی بوده‌اند، این مهم باعث شده در کنار ارتودنسی مولفه‌های زیبایی دندان در نظر گرفته‌شود. اگر بیمار پس از پایان دوره ارتودنسی نیاز به لمینیت یا کامپوزیت داشته باشد توسط خود ایشان انجام می‌گردد.
4- قیمت بسیار منصفانه و شرایط پرداخت آسان در مطبی شیک و بسیار بهداشتی.
5- باز بودن مطب در تمام روزهای هفته برای چک آپ‌های ماهانه. 
6- تحصیلات عالی در دانشگاه تهران، USLA آمریکا، تگزاس آمریکا و دوره‌های تخصصی در آلمان و ژاپن.
7- سطح رضایت مندی بیماران بسیار بالا بوده و درج نظرات آنها در وب سایت‌های مختلف صحه بر همین مهم است.

قیمت ارتودنسی در مطب دکتر آیت الهی
ارتودنسی در انواع مختلف موجود است که هرکدام نیز بسته به جنس و نوع براکت‌ها قیمت متفاوتی دارد.
ما برای انجام ارتودنسی از بهترین متریال (پک‌آمریکایی) استفاده می‌کنیم تا دندان شما در طول مدت درمان دچار تغییر رنگ نشود. 
براکت‌های با کیفیت و مقاوم سرعت نتیجه‌گیری را بالا می‌برد، البته تجربه 24ساله دکتر آیت الهی هم نقش بسیار مهمی در کاهش مدت زمان درمان خواهد داشت.
قیمت ارتودنسی هر فک با در نظر گرفتن 20% تخفیف ویژه مبلغ 9/850/000تومان می‌باشد و به صورت اقساط بدون نیاز به چک و ضامن در مطب دکتر آیت‌الهی انجام می‌گردد. روش اقساطی شامل پرداخت 30% از مبلغ به صورت نقد و مابقی پرداخت به صورت اقساط در یکسال می‌باشد. که می‌توان گفت نسبت به نوع کاری که در سطح بسیار بالا انجام می‌شود این قیمت و شرایط پرداخت فوق العاده مناسب و تقریباً یک سوم مراکز دیگر است.

قیمت ارتودنسی چقدر است؟

قیمت ارتودنسی

توجه: ارتودنسی شاخه ی بسیار مهمی از دندانپزشکی است که صرفاً یک دندانپزشک متبحر و با تجربه می‌تواند تنظیم دقیق براکت ها را در زمان مشخص انجام دهد تا بیمار در مدت زمان کوتاه  به نتیجه دلخواه برساند. لذا در انتخاب پزشک، به تجربه دندانپزشک دقت کنید. 

ارتودنسی دندان چیست و چه نکاتی باید در موردش بدانید؟

وقتی نام ارتودنسی می‌آید، همه ما به یاد سیم‌های فلزی درون دهان و ظاهر آن‌ها می‌افتیم. اما غافل از اینکه بسیاری از ما لبخند زیبای خود را مدیون همین سیم‌های فلزی هستیم. از آنجائیکه معمولاً دندانهای نسبتاً درشت در فک، منظم رشد نمی‌کنند لذا دندان‌هایی که ارتودنسی می‌شوند پس از پایان دوره بسیار زیبا خواهندشد و لبخند رویایی برای فرد ایجاد می‌کند. تصور عموم مردم از فرایند ارتودنسی یک فرایند طولانی و وقت‌گیر است. به همین دلیل نیز بسیاری از افرادی که دارای بهم ریختگی دندانی هستند، از انجام ارتودنسی سر باز می‌زنند و متاسفانه دندان‌های ارزشمندشان را در سنین جوانی عصب کشی می‌کنند و تراش می‌دهند و درنهایت کامپوزیت یا لمینیت می‌نمایند. متاسفانه بعضی از دندانپزشکان بخاطر منافع مالی، بیمار را از روش صحیح درمان مطلع نمی‌کنند. حال اگر شما هم یکی از این افراد هستید، بهتر است بدانید که علم دندان پزشکی این روزها پیشرفت‌های بسیاری داشته و دیگر فرایند ارتودنسی مانند سابق نیست. بلکه با روش ارتودنسی سریع اکنون این درمان به محبوب‌ترین روش برای مرتب کردن دندان‌ها و داشتن لبخندی زیبا تبدیل شده‌است. هر چند در دندانپزشکی ما کامپوزیت و لمینیت در سطح بسیار مطلوب انجام می‌شود و حتی مدعی هستیم زیباییکه ما می‌توانیم با این دو روش برای بیماران خلق کنیم با سایر مراکز قابل قیاس نیست ولی اعتقاد راسخ داریم که همه افراد نباید برای دستیابی به دندان زیبا تن به کامپوزیت و لمینیت دهند.
دکتر آیت الهی یکی از برجسته‌ترین دندان‌پزشکان ایران است که بالغ بر 23سال درمان ارتودنسی انجام داده‌است. ایشان ارتودنسی دندان‌ها را به بهترین نحو  در کمترین دوره زمانی برای شما انجام می‌دهد که در هر جلسه ویزیت شما شاهد تغییرات بسیار چشم‌گیری خواهیدبود که این امر روند درمان را بسیار لذت بخش می‌نماید. اگر کنجکاوید بدانید که ارتودنسی در مطب دکتر آیت الهی چگونه انجام می‌شود و یا اینکه ارتودنسی دقیقاً مناسب چه افرادی است در ادامه با ما همراه باشید.

متخصص ارتودنسی

4825494 - 0933

88015766 - 021

بهترین پزشک ارتودنسی
ارتودنسی دندان
دکتر ماندا آیت الهی متخصص ارتودنسی
ارتودنسی

برآمدگی فوقانی یا اورجت:
در برآمدگی فوقانی دندان‌های فک بالا (معمولاً دندان‌های جلویی) به بیرون رانده می‌شوند و با یک خمیدگی خاص جلوتر از دندان‌های فک پایین قرار می‌گیرند. کوچک بودن فک پایین یکی از دلایل به وجود آمدن این شرایط است. اما استفاده طولانی مدت از پستانک در کودکی و جویدن شصت نیز می‌تواند از دلایل دیگر آن باشد که در اثر فشار دادن دندان‌ها به بیرون باعث تغییر سقف دهان و شکل گیری دندان‌های فک بالا به این صورت شده است. نمونه بارز این عارضه نیز خواننده معروف بریتانیایی یعنی فردی مرکوری است! این موارد قطعاً نیاز به ارتودنسی خواهد داشت.

فاصله زیاد دندان ها
خط میانی نا بجای دندان
روی هم نیامدن دندان

حالت آندر بایت(under bite)
این حالت در افرادی دیده می‌شود که در هنگام بستن دهان دندان‌های جلویی ردیف پایین آن‌ها جلوتر از دندان‌های ردیف بالا قرار می‌گیرند. دلیل رایج به وجود آمدن چنین حالتی نیز رشد غیر طبیعی فک‌ها در صورت است. چنین عارضه‌هایی اگر در کودکی به درستی تشخیص داده شوند، به راحتی در زمان کوتاه‌تر و با هزینه کمتر با ارتودنسی قابل درمان هستند.  

حالت آوربایت(over bite)
دیگر مورد شایعی که نیاز به ارتودنسی دارد آوربایت است. حالت آوربایت زمانی پیش می‌آید که در هنگام بستن دهان دندان‌های فک بالا دندان‌های فک پایین را بپوشانند. در حالت عادی پوشیده شدن نیمی از دندان‌های جلویی فک پایین با دندان‌های جلویی فک بالا طبیعی است. اما در افرادی که دندان‌های آور بایت دارند، کل دندان‌های فک پایین پوشیده شده و گاهی نیز در موارد شدید باعث برخورد دندان‌های پایین با سقف دهان و آسیب زدن به آن می‌شوند.

دندان خرگوشی دندان جلو

فاصله زیاد یا شلوغی دندان‌ها:
فاصله زیاد که به spacing و شلوغی دندان‌ها که به crowding مشهور هستند دو مورد بسیار شایع در جهان برای ارتودنسی هستند. وجود فاصله زیاد بین دندان‌ها و یا شلوغی بیش از حد دندان‌ها هر دو مشکلات و بیماری‌های لثه را در افراد افزایش می‌دهد. این دو مورد بهم ریختگی بیشتر به دلیل کوچکی دندان‌ها و یا کوچک بودن فک‌ها اتفاق می افتد. شلوغی بیش از حد دندان‌ها در دوران کودکی ممکن است از در آمدن صحیح دندان‌های دائمی و یا حتی از در آمدن آن‌ها به طور کلی جلوگیری کند. از این رو بهتر است در همان سنین کودکی نیز فرزند خود را برای تشخیص نیاز به ارتودنسی نزد دندانپزشک ماهر ببرید تا این موارد را قبل از حاد شدن تشخیص دهد.


خط میانی نابجا(Misplaced midline)
در برخی افراد فاصله شدید بین دندان‌ها تنها بین دو دندان جلویی ردیف بالا دیده می‌شود. در این موارد فاصله و خط میانی بین دندان‌های جلویی فک بالا با خط وسط دندان‌های پایین مطابقت ندارد. هرچند برای این موارد نیز انجام درمان ارتودنسی ارجعیت دارد، اما بسیاری از افراد به خصوص بزرگسالان برای درمان این عارضه به سراغ لمینیت می‌روند. البته که اگر در این روش دندان‌های اصلی فرد تراشیده نشود، ضرری نخواهد داشت.

باز بودن بین دو فک (open bite)
در افرادی که دچار عارضه open bite هستند، معمولاً دندان‌های آسیاب خلفی روی هم قرار می‌گیرند و مشکل خاصی ندارند. در حالی که دندان‌های جلویی فک بالا و پایین با روی هم قرار گرفتن یک فضای خالی بین دو ردیف به وجود می‌آورند. این حالت نیز بیشتر به دلیل جویدن شصت ایجاد می‌شود که بر روی شکل گیری لثه‌ها و سقف دهان تأثیر می‌گذارد. هرچند این مورد بیشتر در دندان‌های جلویی دیده شده اما ممکن است در دندان‌های کناری نیز اتفاق بی افتد. برای این افراد نیز دندانپزشک در همان دوران کودکی با توجه به عادات بد کودک می‌تواند تشخیص دهد که نیاز به ارتودنسی دارد یا نه.جلو بودن دندان بالا
رفع جلو بودن فک با ارتودنسی

حالت کراس بایت(cross bite)
کراس بایت در بین حالات مختلف malocclusion بیشترین بهم ریختگی دندان را به خود اختصاص می‌دهد. در این عارضه که ممکن است در یک و یا هر دو فک دیده شود، دندان‌ها هرکدام در یک جهت ناهماهنگ در آمده و هیچکدام از دندان‌های جلویی یا عقبی هر دو فک به درستی روی هم قرار نمی‌گیرند. این حالت بیشترین تأثیر را بر روی زیبایی چهره فرد دارد. از این رو بهتر است درمان ارتودنسی در سنین پایین‌تر کودکی و یا نوجوانی انجام شود تا فرد اعتماد به نفس و زیبایی خود را هرچه زودتر به دست آورد.

نیاز به ارتودنسی

دکتر آیت الهی با در اختیار داشتن سال‌ها تجربه و علم کافی با بررسی همه جانبه سوابق بیماری افراد و نیز بررسی الگوی رشد فک‌ها و دندان‌ها مناسب‌ترین روش را برای ارتودنسی و اصلاح عیوب دندان به بیماران خود پیشنهاد می‌دهد. تمامی درمان‌های انجام شده در مطب دکتر آیت الهی با تضمین بوده و شما می‌توانید با اطمینان کافی دوره درمانی خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون مشکل پشت سر بگذارید. 

چه دندان هایی به ارتودنسی نیاز دارند؟ 

انواع ارتودنسی که در مطب دکتر آیت الهی انجام می‌شود:

دکتر دکتر آیت الهی با دارا بودن مدارک گوناگون ارتودنسی از دانشگاه‌های معتبر آمریکا و اروپا و تسلط بر روش‌های روز دنیا برای مرتب کردن دندان‌ها و اصلاح طرح لبخند، انواع ارتودنسی را متناسب با شرایط و خواسته‌های بیمار انجام می‌دهد.

ارتودنسی ثابت تمام فلزی

ارتودنسی ثابت فلزی همان روش قدیمی ارتودنسی است که در آن سیم‌های فلزی ارتودنسی با براکت های فلزی به دندان‌ها چسب می‌شوند. با اینکه این نوع از ارتودنسی ظاهر زیبایی ندارد، اما به دلیل استحکام بالا و نیز میزان موفقیت بالا در درمان ناهنجاری‌های شدید، هنوز هم پر استفاده ترین روش ارتودنسی است. ارتودنسی ثابت فلزی در برخی موارد ممکن است دچار زنگ زدگی شده و رنگ دندان‌ها را نیز تحت تأثیر قرار دهد. از طرفی نیز بسیاری از افراد به دلیل درد همراه با سیم‌ها و بریس ها در دهان از ارتودنسی فرار می‌کنند.
زیرا نصب سیم و براکت های ارتودنسی به مهارت زیادی نیاز دارد و هرچه دقیق‌تر باشد بیمار درد کمتری در طول درمان خواهد داشت. دکتر آیت الهی با داشتن تجربه بالا، علم به روز و با بهترین و جدیدترین نوع براکت معروف به self-ligating یا خود بازشونده ارتودنسی ثابت را برای شما انجام خواهد داد.
ارتودنسی دندان

ارتودنسی نامرئی ثابت:

ارتودنسی سرامیکی نوع دیگری از ارتودنسی ثابت است که در آن مانند روش قبل از سیم‌های فلزی و برخلاف آن از براکت های سرامیکی استفاده می‌شود. وجود براکت های سرامیکی شفاف به جای براکت های فلزی ظاهر بهترین به لبخند بیمار در طول دوره درمان می‌دهد. به همین دلیل نیز بسیاری از بیماران به خصوص خانم‌ها از این روش برای ارتودنسی استفاده می‌کنند.
از مزایای ارتودنسی سرامیکی می‌توان به این مورد اشاره که ظاهر دهان نیز با براکت های سرامیکی بسیار بهتر از روش قبل خواهد بود. اما در ارتودنسی سرامیکی، براکت ها ممکن است بر اثر فشار زیاد در هنگام غذا خوردن بشکنند و هزینه زیادی روی دستتان بگذارند.
به همین دلیل دندانپزشکان معمولاً برای انجام ارتودنسی ثابت به بیماران همان روش معمول قدیمی را توصیه می‌کنند. در برخی موارد نیز طبق درخواست بیمار این دو روش با هم ترکیب شده و تنها 4 دندان بالا(دندان‌های ظاهر شده در هنگام لبخند) براکت سرامیکی دریافت می‌کنند و برای سایر دندان‌ها همان براکت فلزی به کار می‌رود. در برخی موارد پس از تشخیص دندانپزشک، برای ارتودنسی ثابت علاوه بر براکت های شفاف از سیم‌های شفاف نیز استفاده می‌شود. به این ترتیب حتی با وجود ارتودنسی ثابت نیز شما در هنگام لبخند ظاهر زیبای سابق خود را خواهید داشت. زیرا این نوع ارتودنسی ثابت کاملاً شفاف بوده و مزاحمتی برای لبخند شما ایجاد نمی‌کنند.
ارتودنسی ثابت نامرئی در مطب دکتر آیت الهی با بهترین کیفیت انجام می‌شود تا در طولانی مدت آسیبی به آن وارد نشود. لازم به ذکر است که این نوع ارتودنسی کاملاً به نوع ناهنجاری دندان‌ها بستگی دارد و ممکن است برای بسیاری از ناهنجاری‌های دندانی قابل استفاده نباشد.

ارتودنسی نامرئی متحرک (اینویزیلاین):

ارتودنسی متحرک نامرئی از جدیدترین روش‌های ارتودنسی در دنیاست که در مطب دکتر آیت الهی نیز به بهترین نحو انجام می‌شود. در این روش یک قالب پلیمری بسیار نرم و شفاف بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد تا دندان‌ها در طول زمان اصلاح شوند. برای انجام این روش باید هر 2 یا 3 هفته ( بسته به تشخیص پزشک و میزان حرکت دندان‌ها) قالب مخصوصی توسط دندانپزشک تهیه شود تا دندان‌ها در نهایت به شکل دلخواه و درست خود برسند.
ارتودنسی متحرک نامرئی کمترین درد و بهترین ظاهر را برای انجام ارتودنسی دارد. اما برای ناهنجاری‌های شدید نمی‌توان از این روش استفاده کرد. علاوه بر این، هزینه ارتودنسی متحرک نیز بیشتر از سایر روش‌هاست. زیرا نیاز به قالب‌های متعددی دارد.
ارتودنسی نامرئی
ارتودنسی ثابت پلاستیکی:
در این نوع ارتودنسی نیز براکت های پلاستیکی جای خود را به براکت فلزی می‌دهند. هرچند ظاهر براکت پلاستیکی در ارتودنسی ثابت از فلزی بهر و هزینه آن نیز نسبت به براکت سرامیکی کمتر است، اما به دلیل تغییر رنگ بسیار زیاد معمولاً از این روش کمتر برای ارتودنسی ثابت استفاده می‌شود.
زیرا عوض کردن براکت ها هر بار پس از تغییر رنگ نیاز به در آوردن کل سیم‌ها و براکت ها خواهد داشت. این فرایند نیز برای بیمار هم وقت گیر و هم درد آور است.
ارتودنسی نامرئی ثابت
در روش ارتودنسی لینگوال، سیم و براکت ها در پشت دندان‌ها نصب می‌شوند. این نوع درمان نیز به دلیل جلوگیری از ایجاد لبخند غیر طبیعی در بیماران استفاده می‌شود. در روش لینگوال در واقع سایر افراد اصلاً متوجه سیم و براکت داخل دهان شما نخواهند شد. به همین دلیل ظاهر بسیار بهتری نسبت به روش‌های دیگر خواهد داشت. اما معایب این روش باعث شده امروزه کمتر کسی به سراغ این روش ارتودنسی برود.
براکت لینگوال که در پشت دندان‌ها قرار می‌گیرد، آزاردهندگی بیشتری برای کام و زبان شما ایجاد می‌کنند. هم چنین تمیز کردن و پاکسازی دندان‌ها با حضور براکت لینگوال بسیار دشوارتر و ریسک پوسیدگی دندان‌ها بیشتر خواهد شد.
ارتودنسی لینگوال:
ارتودنسی پشت دندان
سن ارتودنسی

بهترین سن ارتودنسی چند سالگی است ؟

این سؤال برای بسیاری از والدینی که فرزندانشان دچار ناهنجاری دندانی هستند مطرح است. به گفته بسیاری از متخصصان، بهترین زمان برای انجام ارتودنسی و اصلاح ناهنجاری‌های دندانی سنین 6 تا 13 سالگی است. زیرا در این سنین استخوان‌های فک هنوز رشد خود را تکمیل نکرده‌اند و به راحتی قابل حرکت و اصلاح هستند. انجام ارتودنسی در این سنین طلایی، هم زمان و هم هزینه کمتری نیاز خواهد داشت.
با این وجود بسیاری از کودکان در این سن به دلایل مختلفی مانند ترس از دندانپزشک و... از ارتودنسی دوری می‌کنند. به همین دلیل اکثراً بیماران ارتودنسی افراد بالغ هستند. هرچند ارتودنسی در سنین طلایی بهترین انتخاب است. اما با پیشرفت علم اکنون ارتودنسی در سنین نوجوانی، جوانی و میانسالی نیز بدون مشکل انجام می‌شود. در مطب دکتر آیت الهی ارتودنسی با به روزترین روش‌ها و بهترین متریال انجام می‌شود. از این رو نیازی نیست نگرانی از بابت سن مناسب ارتودنسی داشته باشید.
چه افرادی نیاز به ارتودنسی دارند؟
اینکه نیاز به ارتودنسی دارید یا نه موضوعی است که باید حتماً توسط دندانپزشک با تجربه تشخیص داده شود. همانطور که می دانید، ارتودنسی روش‌های بسیار متنوعی دارد که هرکدام برای نوعی از ناهنجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد فکر می‌کنند با تراش دادن دندان‌ها و لمینیت کامپوزیتی و سرامیکی می‌توان ناهنجاری‌های دندانی را برطرف کرد. در صورتی که این تصور کاملاً اشتباه است.
دندانپزشکان متعهد و حرفه‌ای با بررسی سوابق پزشکی بیمار و نیز مشکلات پیش رو سعی دارند بهترین روش را برای نگهداشتن دندان‌های اصلی بیمار معرفی کنند. لمینیت و یا کامپوزیت دندان‌ها کاربردهای دیگری در دندانپزشکی دارند و نمی‌توان از آن‌ها به عنوان روشی برای اصلاح ناهنجاری‌های دندانی استفاده کرد. زیرا زمانیکه دندانها خیلی نا مرتب باشد به علت تراش دادن زیاد دندانها بافت اصلی دندان از بین می رود.
چه افرادی نیاز به ارتودنسی دارند؟
کودکان اکثراً از سیم‌های ارتودنسی و شکل و ظاهر آن‌ها فراری هستند. همین امر نیز سبب شده تا ارتودنسی اطفال با روش‌های خاصی مانند ارتودنسی ثابت انجام شود. زیرا در این روش کودک می‌تواند رنگ کش های دور براکت ها و سیم ارتودنسی را خودش انتخاب کند و از ارتودنسی دندان برای خودش سرگرمی بسازد. این روش تمایل کودکان به انجام ارتودنسی را افزایش می‌دهد.
ارتودنسی اطفال به خصوص در سنین 6 تا 9 سالگی اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل نیز همواره پزشکان سعی دارند کودکان را به انجام این درمان ترغیب کنند. دلیل این اهمیت نیز مزایای بسیار زیاد آن برای کودکان است. برطرف شدن عادات غلط مانند مکیدن انگشت، زبان زدن به دندان‌ها و تنفس دهانی، اصلاح الگوی رشد فک‌ها و دندان در کودکان و عدم نیاز به جراحی در آینده و نیز درمان بسیار راحت‌تر با نتایج بهتر و ریسک کمتر، از جمله مزایای ارتودنسی اطفال هستند.
همانقدر که ارتودنسی اطفال اهمیت دارد، به همان اندازه نیز نیازمند دقت و تجربه است. تشخیص درست ایرادهای فکی و دندانی، شناسایی عادات بد کودکان، استفاده از مناسب‌ترین نوع براکت و بستن صحیح و بدون درد سیم و براکت های ارتودنسی در این فرایند بسیار مهم است. دکتر آیت الهی با سابقه بیش از 22سال در زمینه ارتودنسی اطفال این پروسه را برای کودکان شما به بهترین نحو انجام خواهد داد.
ارتودنسی اطفال چگونه انجام می شود؟