لمینت نوعی روکش است که بر روی ساختار دندان طبیعی گذاشته می شود و هدف آن از بین بردن نواقص و بی نظمی هایی است که گاهی در دندان ها دیده می شود. البته باید بدانید اجرای این روش باعث می شود که دندان ها در یک نظم طبیعی کنار یکدیگر قرار گیرند و حتی زمانی که دندان ها مورد خاصی ندارند شما می توانید استفاده از این روش را برای تجربه بیشتر زیبایی مد نظر قرار دهید. چیزی که در این میان اهمیت زیادی دارد و تمامی افراد باید مد نظر قرار دهند مراجعه به یک دندانپزشک حرفه ای و با تجربه است. در غیر این صورت؛ ممکن است این روش ساختار غیر طبیعی به خود بگیرد و این موضوع باعث بروز نگرانی و نارضایتی در زیباجویان می شود.

لمینیت دندان

مزایای استفاده از لمینت

مزایای لمینت بسیار زیاد است که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

  • رفع مشکلات دندانی: این روش می تواند مشکلات دندانی را به خوبی از بین ببرد. به طور مثال، اگر دندان های شما از یکدیگر فاصله دارد و یا دندان ها ساختار کوتاه و یا بلندی دارند شما با این روش می توانید به خوبی آن را پوشش دهید. از طرف دیگر، این روش می تواند به رفع رنگ بد دندان کمک کند و رنگی طبیعی و مناسب را بر روی دندان های شما به وجود بیاورد.
  • ظاهر طبیعی:شاید بتوان گفت یکی از مهمترین مواردی که باعث شده است این روش قابل توجه قرار گیرد ظاهر کاملا طبیعی است. با استفاده از آن می توانید لبخند زیبا داشته باشید و هیچ کس متوجه نمی شود که دندان های شما طبیعی نیست.

روش مراقبت از لمینت

برای اینکه بتوانید طول عمر این روش زیبایی دندانی را افزایش دهید باید به موارد متعددی توجه داشته باشید که به شرح زیر هستند:

  • حداقل روزی 2 بار مسواک بزنید.
  • حداقل روزی 2 بار نخ دندان بکشید.
  • حداقل هر 3 روز یکبار از نخ دندان استفاده کنید.

بهتر است بدانید کسانی که از این روش زیبایی استفاده می کنند باید نخ دندان را به پروسه بهداشت دهان و دندان خود اضافه کنند. زیرا نخ دندان تمامی مواد غذایی را که در داخل دندان ها باقی می مانند از بین می برد و در نتیجه خطر پوسیدگی کاهش پیدا می کند.

روش مراقبت از لمینت

برای اینکه بتوانید طول عمر این روش زیبایی دندانی را افزایش دهید باید به موارد متعددی توجه داشته باشید که به شرح زیر هستند:

  • حداقل روزی 2 بار مسواک بزنید.
  • حداقل روزی 2 بار نخ دندان بکشید.
  • حداقل هر 3 روز یکبار از نخ دندان استفاده کنید.

بهتر است بدانید کسانی که از این روش زیبایی استفاده می کنند باید نخ دندان را به پروسه بهداشت دهان و دندان خود اضافه کنند. زیرا نخ دندان تمامی مواد غذایی را که در داخل دندان ها باقی می مانند از بین می برد و در نتیجه خطر پوسیدگی کاهش پیدا می کند.

لمینیت دندان

آیا لمینت قابل بازگشت است؟

از جمله مواردی که همواره در رابطه با اجرای تکنیک لمینت پرسیده می شود در این باره است که آیا این روش قابل بازگشت است. پاسخ به این سوال منفی است. زمانی که این روش در دهان اجرا می شود ممکن است بخشی از مینای دندان تراشیده شود و سپس سرامیکی های لمینتی بر روی آن اجرا می شوند. این روش باعث می شود که این سرامیک ها به خوبی بر روی دندان سوار شوند. با توجه به این مسئله که این روش قابل بازگشت نیست توصیه می شود قبل از استفاده از این روش تصمیم جدی خود را بگیرید و سپس به دندانپزشک مراجعه کنید.

آیا این روش به مینای دندان آسیب می زند؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم این روش برای اینکه بر روی دندان طبیعی اجرا شود بخشی از مینای دندان تراشیده می شود. تا به امروز هیچ روشی برای باز گرداندن مینای دندان پیدا نشده است و اگر مینای دندان به روش طبیعی و یا غیر طبیعی از بین برود دندان آسیب می بیند. البته باید بدانید در تمامی موارد مینای دندان تراشیده نمی شود، اما در کیس های زیادی نیز مینای دندان از بین می رود. بنابراین، توصیه می شود در این رابطه با دندانپزشک خود مشورت نمایید.

طول عمر لمینت

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین سوالاتی که در این زمینه پرسیده می شود این است که طول عمر لمینت چقدر است. بهتر است بدانید طول عمر این روش به متریالی بستگی دارد که شما بر روی دندان خود استفاده می کنید. اگر محصول شما با کیفیت باشد، مدت زمان بیشتری در دهان باقی می ماند. بر اساس تجاربی که در این زمینه بدست آورده ایم تقریبا بین 10تا 20 سال این دندان ماندگار در دهان باقی می ماند. البته باید بدانید روش مراقبتی درست از جمله اموری است که باعث می شود لمینت در دندان ماندگار شود و به شما کمک کند حس خوبی داشته باشید.

آیا لمینت باعث خرابی دندان می شود؟

یکی دیگر از سوالاتی که در این راستا پرسیده می شود در این باره است که آیا این روش باعث خرابی دندان می شود. پاسخ به این سوال منفی است. این روش هرگز باعث خرابی دندان نمی شود. چیزی که باعث خرابی دندان می شود عدم توجه به روش های مراقبتی از جمله مسواک زدن و نخ دندان کشیدن است. شما باید تمامی روش های مراقبتی را به خوبی به کار ببرید و تلاش کنید که دندان های خود را در برابر پوسیدگی حفظ نمایید. با این روش می توانید از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید و در مدت زمان طولانی دندان های زیبا و خاص داشته باشید.

سن مناسب لمینت

با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است تمامی کسانی که بالای 18 سال سن دارند می توانند این روش را بر روی دندان های خود اجرا کنند. البته امروزه به این مسئله اشاره می شود که افراد 16 ساله نیز می توانند دندان های خود را لمینت کنند. همه چیز به ساختار دندان طبیعی و روند شکل گیری آنها بستگی دارد. بهتر است به یک پزشک متخصص مانند دندانپزشک آیت الهی مراجعه کنید و دندان خود را نشان دهید. پس از آن دندانپزشک اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهد.

ما در کنار شماییم برای تجربه دندان های زیبا

دندان ها مهمترین ارگانی در بدن هستند که می توانند به زیبایی و سلامتی شما کمک کنند. اگر دندان های شما نیازمند ارتودنسی هستند، می توانید به کلینیک ما مراجعه کنید. ما در تلاش هستیم بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت به شما ارائه دهیم. هدف ما تنها رفع ایراد دندان های شما نیست! ما می خواهیم شما لبخند زیبایی را تجربه کنید و این همان چیزی است که باعث می شود اعتماد به نفس شما در تعاملات اجتماعی تان بالا برود. در کنار ما بهترین ها را تجربه کنید.