بهترین دندان‌پزشک زیبایی تهران

ویزیت رایگان و تخفیف‌های شگفت انگیز

لمینیت سرامیکی دندان

چرا این مطب بهترین انتخاب است؟

دندانپزشک زیبایی چند ویژگی کلیدی باید داشته‌باشد، تجربه بالا، ظرافت در کار، دقت، تمرکز و در نهایت وقت گذاشتن برای کسب نتیجه عالی. این مطب دندانپزشکانی را انتخاب نموده که این ویژگی‌ها را داشته باشند. در ضمن لمینیت هایی مورد مصرف این مجموعه توسط بهترین و معتبرترین لابراتوآرها و بیشتر با مواد شرکت IPS ساخته می‌شود. در کنار نکات فوق سابقه بلند مدت مطب تاثیر زیادی در کسب بهترین نتیجه دارد. این گروه به ریزه‌کاری‌هایی دقت می‌کنند که بسیار سخت و وقت گیر است. در این حوزه بهتر است پزشک تجاری فکر نکند و به مسائل مالی توجه کمتری داشته باشند و بیشتر به کیفیت نهایی و نتیجه اهمیت دهند. رضایت‌مندی بیماران اعتبار یک پزشک است. شما می‌توانید در ادامه با بررسی نظر مراجعین و مطالعه توضیحات پزشکان نتیجه گیری بهتری برای سلامت خود داشته باشید.

لمینیت دندان

روش‌های زیبایی و درمانی دندان‌ها شامل موارد زیر است:
- لمینیت دندان
- کامپوزیت دندان
- روکش دندان 

- بلچینگ دندان
- پالیش دندان 
- ارتودنسی
- ایمپلنت
- جرم گیری دندان
- میناکاری دندان
- لاک سفید کننده
- ماسک دندان
- پل دندان
که بنا به تشخیص پزشک برای زیبایی یا درمان یکی از این روش‌ها به بیمار پیشنهاد می‌شود.

زیبایی دندان و روش‌های آن

لمینیت دندان چیست؟

لمینیت دندان لایه نازکی است که در لابراتوآر ساخته می‌شود و دندانپزشک آن را روی دندان می‌چسباند.
در صورتی که تنها جنبه زیبایی، مد نظر باشد از لمینت دندان استفاده می‌شود. لمینت تنها سطح بیرونی دندان‌ها را پوشش می‌دهد. اما در صورتی که زیبایی و محافظت از دندان‌ها (مانند موارد پوسیدگی گسترده و ریشه دندان) همزمان با هم مد نظر باشد، از انواع روکش دندان استفاده می‌شود که تمام سطوح دندان را کاملا پوشش می‌دهد.
در درمان به روش لمینت و روکش از مواد پوشش دهنده با ضخامت یکسانی استفاده می شود و تنها تفاوت آن ها اندازه سطوح پوشانده‌شده می‌باشد.
البته احتمالا دندانپزشک مجبور است مقدار کمی از لبه دندان‌ها را تراش دهد تا پوسته لمینیت به زیبایی روی دندان قرار بگیرد. برای دستیابی به نتیجه عالی دندانپزشک باید هنر، ظرافت و تجربه را بکار بگیرد و البته ساخته شدن لمینیت توسط لابراتوآری با تجربه و مجهز نقش کلیدی دارد.
ابتدا پزشک از دندانها قالب می‌گیرد سپس قالب در لابراتوآر تبدیل به روکش بسیار نازک ، مستحکم و درخشنده می‌شود و مجدد توسط دندانپزشک روی دندانها چسبانده خواهد شد. زیبایی و استحکام لمینیت و کامپوزیتIPS تقریباً یک اندازه است ولی قیمت کامپوزیتIPS از لمینیت به مراتب کمتر می‌باشد.​​​​​​​
لمینیت لوکس‌ترین روش برای دستیابی زیبایی دندان است. دندان‌هایی که لمینیت می‌شوند در عین ظرافت به شدت می‌درخشند. تنها چند لابراتوآر در تهران وجود دارد که مواد اولیه آنها برای ساخت لمینیت از شرکت IPS لیختن اشتاین تهیه می‌شود. ما نیز در این مطب از دست آورد همین شرکت استفاده می‌کنیم.
​​​​​​​

لمینیت دندان چیست؟

لمینت دندان چگونه انجام می شود؟​​​​​​​

جهت آماده سازی دندان ها برای نصب لمینت دندان، دندانپزشک حدود نیم میلیمتر، به اندازه ضخامت لمینت، روی سطح دندان را تراش می دهد. تراش دندان بخاطر صاف شدن سطح دندان است و آسیبی به ساختار دندان فرد و مینای آن نمی زند.
برای تراش مینای دندان، از بی حسی موضعی در این ناحیه استفاده می شود و بعد از تراشیدن دندان، مرحله قالب گیری انجام می شود و این قالب به لابراتوار فرستاده می شود تا مرحله ساخت لمینت دندان صورت گیرد.
دو تا چهار هفته ساخت لمینت دندان طول می کشد که در این فاصله زمانی می توان از روکش های موقت استفاده کرد.
پس از ساخت لمینت دندان، دندانپزشک لمینت آماده شده را به صورت موقت روی دندان فرد قرار می دهد تا رنگ و اندازه آن مورد بررسی قرار گیرد.
پس از ساخت لمینت، دندان ها تمیز می شوند و با تراش دادن دندان، سطح دندان زبر می شود تا قدرت چسبندگی بیشتر شود.
بعد از نصب دقیق و درست بر روی سطح دندان، دندانپزشک از تابش پرتوهای نوری برای چسبیدن لمینت بر روی سطح دندان استفاده می کند و این پرتوها سبب می شوند تا سرعت چسبیدن لمینت به دندان بالاتر رود.
در آخرین مرحله دندانپزشک توصیه می کند چند هفته پس از نصب لمینت دندان، برای بررسی دوباره ویزیت شوید.​​​​​​​

بهترین لمینیت دندان
لمینیت دندان

لمینت دندان برای چه مواردی کاربرد دارد؟​​​​​​​

معمولا از لمینت دندان به منظور اصلاح مشکلات دندانی و ایجاد زیبایی در فرم و رنگ دندانها، بهره گرفته می شود. از کاربردهای لمینت دندان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
دندان های تیره و رنگ گرفته
دندان های لکه دار مادرزادی (hypocalcification)
دندان های شکسته شده
بهم ریختگی های متوسط تا خفیف دندانی
بستن فواصل دندانی(دیاستما)
ناهنجارهای دندانی مادرزادی
افزایش ارتفاع طول تاج ها
دندان های متمایل به سمت زبان​​​​​​​

لمینیت و کاربردهای آن

عنوان با فونت ایران‌سنسبا توجه به کاربرد های بسیار لمینت دندان، در ادامه به بررسی جنبه های مثبت این روش درمانی می پردازیم:
لمینت دندان زیبایی و درخشندگی بی نظیری را برای دندان ها به ارمغان می آورد و با ایجاد یک لبخند جذاب، سبب افزایش اعتماد به نفس می گردد.
لمینت دندان به خوبی می تواند عیوب ظاهری دندان را اصلاح نماید.
مقاومت بسیار بالایی در برابر رنگ پذیری دارد.
نصب لمینت دندان در زمان بسیار کوتاه انجام می گیرد.
اگر دندانپزشک تخصص و مهارت کافی در این زمینه داشته باشد و بیمار به درستی به توصیه های دندانزپشک خود عمل کند، لمینت می تواند تا بیش از 10 سال دوام و ماندگاری داشته باشد.
کاشت لمینت دندان دوره نقاهتی ندارد و بیمار قادر است تا سریعا نتیجه درمانی خود را مشاهده کند.
این روش درمانی را می توان به طور همزمان با دیگر روش های درمانی مورد نیاز بیمار مانند ایمپلنت، ارتودنسی و غیره انجام داد.
بیمار قادر است تا رنگی مشابه با دندان های طبیعی خود را انتخاب کند.​​​​​​​

لمینت دندان و مزایای آن

بهترین لمینیت
بهترین لمینیت دندان

عادت غلط دندان قروچه در خواب
عادت غلط سایش و فشردن دندان ها
عدم ضخامت کافی در مینای دندان ها
افرادی با بهداشت دهانی کم
دندان های متمایل به سمت لب
بهم ریختگی های شدید دندانی
وجود دندان هایی با پوسیدگی وسیع و گسترده
افرادی با داشتن بیماری های مفصلی​​​​​​​

مواردی که نمی‌توانیم از لمینت دندان استفاده کنیم

لمینیت دندان

مصرف صحیح برخی مواد غذایی و خوراکی‌ها
در اغلب موارد به افراد توصیه می شود که پس از آنکه عمل زیبا سازی دندان ها را انجام دادند، از موادی مانند سیب زمینی و نان و غیره به صورت متعادل استفاده کنند. زیرا موادی که دارای نشاسته هستند بر روی دندان اثر تخریبی می گذارند. البته مصرف معمولی و متعادل آنها هیچ ضرری ندارد.
مصرف هرچه کمتر نوشیدنی های مضر
برای نگهداری هرچه بهتر لمینت دندان، بهتر است از نوشیدنی هایی که برای دندان ضرر دارند کمتر استفاده شود. نوشیدنی هایی همچون قهوه و نوشیدنی های الکلی میتوانند بر روی رنگ لمینت دندان نیز تاثیر بگذارند. اما در صورتی که پس از هر بار مصرف این گونه نوشیدنی ها مسواک زده شود، طول عمر لمینت افزایش پیدا خواهد کرد.
رعایت بهداشت دهانی
باید از مسواک و نخ دندان به صورت منظم استفاده شود.​​​​​​​

لمینت دندان​​​​​​​ و مراقبت های لازم پس از آن

لمینیت دندان
لمینیت دندان